Nie wszystko idzie zgodnie z planem. Mediateka w Ostrowie Wielkopolskim nie będzie gotowa na wakacje. I na razie nie ma terminu otwarcia, mimo że to jeden ze sztandarowych pomysłów obecnej władzy w Ostrowie. Interpelację w tej sprawie złożyła radna Milena Kowalska. -Prezydent deklarowała, że remont zostanie zakończony w pierwszym kwartale tego roku. Termin minął, jest połowa roku i obiekt nadal jest zamknięty. W związku z tym – wbrew wcześniejszym zapowiedziom – nie skorzystają z Mediateki ani dzieci, ani seniorzy w zbliżające się wakacje – mówiła radna.

Ale dyrektor biblioteki, któremu mediateka podlega, Włodzimierz Grabowski, zapewnia, że prace zakończą się do 1 lipca. Ale nie otworzy obiektu, bo na razie nie ma wyposażenia, które trzeba kupić z własnych środków.

„Zagospodarowanie biblioteki multimedialnej to złożenie zakupów, wszelkie multimedia, opracowanie i sklasyfikowanie i wreszcie w czasie dogodnym otwarcie dla społeczeństwa. A to oznacza, że można mówić o terminie każdym tylko nie 1 lipca. Termin jest tu pojęciem względnym”.

Koszt remontu to prawie 3 500 000 złotych. Z tego 500 000 pochodzi z budżetu miasta, a reszta – to pozyskana dotacja.

2018-06-13 ok24.tv za rc.fm