Mediateka w Ostrowie coraz bliżej. Miasto trzyma się swoich planów, by poszerzyć ofertę biblioteki publicznej o zasoby medialne i chce pozyskać na to fundusze unijne. Jednak radny miejski Jakub Paduch proponuje, by mediatekę umieścić w budynku kina Komeda, a nie przy Wolności w dawnej siedzibie Empiku. „Komeda” nie spełnia oczekiwań widzów, a sam budynek wymaga ogromnych inwestycji – powiedział  Jakub Paduch.

– Wielka szkoda, bo gdyby połączyć projekt mediateki i kino, to może udałoby się pozyskać dofinansowanie, które można wykorzystać na modernizację budynku. Nie ukrywajmy, przy całym szacunku dla pracowników „Komedy”, to kino bardzo mocno odstaje od kin komercyjnych. Ostrowianie, z którymi rozmawiam mówią, że tak czy inaczej jadą na seans do Kalisza. Z różnych względów- z powodu wygody sali kinowej, repertuaru, czy nawet tego, że strona naszego kina jest przestarzała i nie ma opcji rezerwacji miejsc.

Jednak władze miasta takiemu rozwiązaniu mówią stanowcze „nie”. Również z tego powodu, że budynek, gdzie mieści się „Komeda” należy do miasta w 70 procentach. To efekt działań prezydenta Świątka, który sprzedał część obiektu kilku firmom. „Miasto nie jest w całości właścicielem nieruchomości” – powiedziała wiceprezydent Ostrowa Ewa Matecka.

– Nie jest potrzebna na mediatekę tak duża przestrzeń, jak jest w kinie. Nie jest tez możliwe urządzenie jej tak, aby jednocześnie działała sala kinowa. Tak więc myślmy o kinie ‚Komeda’ jako osobnej placówce. Możemy tam w przyszłości zrobić termomodernizację, pomyśleć o urządzeniu drugiej, mniejszej sali kinowej, ale nie rezygnujemy z niego poprzez wprowadzenie tam mediateki.

Kino KOMEDA pobudowane zostało 20 lat temu. To jedna sala kinowa na 2 piętrze, bez windy. Kino wymaga kompleksowego remontu, ale na to miasto nie ma dziś pieniędzy.

2016-02-01 ok24.tv za rc.fm