Uroczystość związana z nadaniem Kępnu Praw Miejskich odbyła się w Kinie Sokolnia. Burmistrz Piotr Psikus wręczył specjalne wyróżnienia dyplomem z okazji 360-lecia nadania Kępnu praw miejskich. W ten sposób uhonorował osoby, instytucje oraz organizacje, które w sposób znaczący przyczyniły się do rozwoju i promocji Kępna. „Wyróżniony dyplomem z okazji 360-lecia nadania Kępnu praw miejskich to okolicznościowe gratyfikacja przyznawana za wybitne osiągnięcia w działalności społecznej, oświatowej, kulturalnej, gospodarczej lub sportowej mające szczególne znaczenie dla rozwoju i promocji Gminy Kępno.

Wyróżnienie jest kontynuacją świętowania 360-lecia nadania Kępnu praw miejskich i zostało ustanowione Zarządzeniem Burmistrza.

Medal i dyplom „Wyróżniony dyplomem z okazji 360-lecia nadania Kępnu praw miejskich” otrzymali:

Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Kępnie im. Wojska Polskiego,

Stowarzyszenie „Socjum Kępno i Okolice”,

Kępiński Klub „Amazonki”,

Mirosław Łapa,

Adam Tęsiorowski,

Jolanta Jędrecka,

Stowarzyszenie „Uśmiech”,

Śp. Jerzy Wojciechowski, w Jego imieniu medal odebrała małżonka Emilia Wojciechowska,

Śp. Urszula Jurowicz, w jej imieniu medal odebrał syn Wojciech Jurowicz,

Ewa Nowak,

Wanda Lepka,

Wiesław Walasa,

Cech Rzemiosł Różnych w Kępnie,

Stowarzyszenie Po Prostu Pomagam,

Studio Tańca Retro,

Redakcja Tygodnika Kępińskiego,

Redakcja Radia SUD,

Redakcja Twojego Pulsu Tygodnia,

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Marcinki Kępno”,

Kępiński Klub Sportowy „Polonia”,

Rada Gminna Ludowe Zespoły Sportowe,

Ognisko TKKF „Przemysław” w Kępnie,

UKSM „Zgoda” Olszowa,

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dzieci w Kępnie.
Dzień Nadania Kępnu Praw Miejskich związany jest z ważnym wydarzeniem w historii miasta. 2 grudnia 1661 Adam Biskupski nadał Kępnu przywilej lokacyjny, dzięki któremu Kępno nabyło prawa miejskie. Z myślą o obchodach rocznicowych wystawiony został spektakl pt. „To wydarzyło się naprawdę! – ważne wydarzenia z dziejów Kępna”. Spektakl historyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikorzynie,

Scenariuszem i reżyserią spektaklu zajęła się Lidia Kubot – nauczyciel języka polskiego i bibliotekoznawstwa w SP w Mikorzynie, opracowaniem muzycznym Justyna Geide – nauczyciel SP w Mikorzynie, oprawą muzyczną Mariusz Pacyna – instruktor gitary w Kępińskim Ośrodku Kultury.