Nie było niespodzianek przy wyborze nowego przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa. Zgodnie z przewidywaniami, stosunkiem głosów 12 do 11 wybrany został na tą funkcję Marian Herwich.

Na środowej sesji Rady Miejskiej radni dokonali wyboru nowego przewodniczącego Rady, po tym jak rezygnację z tej funkcji złożył Jarosław Lisiecki. Grupa 12 radnych (PO + 3 niezrzeszonych), którzy domagali się zmiany przewodniczącego zgłosiła kandydaturę Mariana Herwicha. Przed głosowaniem pod dyskusję był poddawany fakt, czy sam zainteresowany może głosować na samego siebie. Radni ostatecznie zagłosowali w komplecie i wybrali nowego przewodniczącego stosunkiem głosów 12/11.

21244878_1494509567281524_105516045_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulacje po wyborze złożyli nowemu przewodniczącemu radni, radny Wojciech Matuszczak pod koniec sesji pochwalił „wojskowe tempo” prowadzenia obrad przez przewodniczącego M.Herwicha. Gratulacji na forum po wyborze Przewodniczącemu Herwichowi nie złożyła Prezydent Beata Klimek, co odbiło się szerokim echem podczas przerwy w obradach sesji.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, rezygnacji nie złożyli dotychczasowi wiceprzewodniczący Lech Topolan i Michał Szmaj.

Marian Herwich jest emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego, pracował również jako nauczyciel w II Liceum Ogólnokształcącym. Od wielu lat jest Przewodniczącym Radą Osiedla „Wenecja”, a w ostatnich wyborach samorządowych kandydował na stanowisko prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

2017-08-20 ok24.tv za tubaostrowa.pl