Spot promujący selektywną zbiórkę odpadów – to efekt współpracy Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku (ZU) z piłkarzami ręcznymi SPR Wybrzeże.

03 05 02– To kolejna nasza inicjatywa by zwrócić uwagę gdańszczan na tematykę segregacji odpadów. Cały czas staramy się edukować. Tym razem postawiliśmy na lekką formę przekazu – mówi Wojciech Głuszczak, prezesSpot promujący selektywną zbiórkę odpadów – to efekt współpracy Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku (ZU) z piłkarzami ręcznymi SPR Wybrzeże. Główny bohaterem krótkiego filmu jest wielokrotny reprezentant Polski Marcin Lijewski. – To kolejna nasza inicjatywa by zwrócić uwagę gdańszczan na tematykę segregacji odpadów. Cały czas staramy się edukować. Tym razem postawiliśmy na lekką formę przekazu – mówi Wojciech Głuszczak, prezes ZU.

Dlaczego główne przesłanie spotu nawiązuje do sportu? Bo segregacja odpadów jest jak gra zespołowa. – Im więcej osób angażuje się w selektywną zbiórkę, a więc pamięta o segregacji na papier, szkło i plastik, tym efekt jest lepszy, więcej odpadów trafia do ponownego przetworzenia. W sporcie chodzi o miejsce na podium, a nam o to, by jak najmniej odpadów trafiło na składowisko i to jest nasza wspólna wygrana – mówi Cyprian Maciejewski, rzecznik ZU w Gdańsku.

Główną rolę w spocie zagrał Marcin Lijewski, jeden z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych, wielokrotny reprezentant Polski i kapitan kadry narodowej, który w ubiegłym sezonie reprezentował Wybrzeże Gdańsk. Wraz z nim wystąpili też trzej inni szczypiorniści Wybrzeża: Hubert Kornecki, Michał Orzechowski i Patryk Plaszczak.

– Starałem się wypaść jak najbardziej przekonująco, choć każdy kto mnie zna, wie, że nie mam specjalnie potencjału aktorskiego – żartuje Lijewski. – Niemniej, cieszę się, że mogłem zaangażować się w to przedsięwzięcie dla Gdańska. Jeździłem sporo po świecie, widziałem jak segregują odpady inne narody. Zdaję sobie sprawę, że w Polsce musimy się jeszcze wiele nauczyć. Warto równać do najlepszych, jak w sporcie – dodaje.

2015-08-11 ok24.tv