Wbrew nieprzychylnym prognozom w pięknym słońcu i przy wspaniałej atmosferze odbył się „I Maraton Uśmiechu – uśmiech podaj dalej’’. Na ostrowskim Rynku oraz w alejkach Parku Miejskiego ścigało się kilkuset biegaczy, chociaż w tej imprezie nie zwycięstwo było najważniejsze.

W tym biegu wszyscy byli wygrali! Wygrali pomysłodawcy maratonu: Roman Wojtyczka i Beata Serbakowska – Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie. To dzięki ich pomysłowi i determinacji do kalendarza imprez biegowych wpisane zostało kolejne przedsięwzięcie. Wygrał Witold Olejniczak szef Klubu Maraton Ostrów, bo po raz kolejny udowodnił, że mieszkańcy Ostrowa i powiatu lubią biegać. Jednak przede wszystkim zwyciężyli podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych, bo pokazali, że chcą i potrafią pokonywać swoje słabości i przeżywać te same emocje co wyczynowi biegacze.

zdjecie

Na Maratonie spotkało się ponad 500 uczestników, którzy pokonywali cztery wytyczone trasy. Celem tego wydarzenia było propagowanie ruchu dla wszystkich niezależnie od stanu funkcjonowania. Na oficjalnym otwarciu na Rynku obecni byli m.in. Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Pełnomocnik Prezydenta Ostrowa ds. organizacji pozarządowych Lidia Sobócka, sponsorzy, partnerzy oraz młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury, która artystycznie oprawiła widowisko.

zdjecie

– Maraton słowo, które wywołuje emocje, bo dosłownie oznacza kilkadziesiąt kilometrów do pokonania, ale jeśli dodamy do tego uśmiech i trasy o różnym stopniu długości zrobi się nam na sercu dużo lepiej. Gratuluje pomysłu Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji takiej imprezy – powiedział podczas ceremonii otwarcia Starosta Paweł Rajski.

zdjecie

– Dziękuje, że przyjęliście nasze zaproszenie. Ten maraton jest pierwszy, ale już dziś zapraszam na drugi, który odbędzie się 17 kwietnia 2016 roku – powiedziała Beata Serbakowska.

– Biegajmy z uśmiechem! Biegajmy dla tych, którzy nie mogą biegać, albo biegają wolniej. Uśmiechajmy się! Cieszmy się tym, że możemy wspólnie przebywać. Należę do ludzi, którzy propagują bieganie jako najzdrowszą formę aktywności, ale bawiąc się . Dziś są tutaj zawodniczy biegający wyczynowo, ale większość będzie się bieganiem bawić – powiedział Witold Olejniczak, z Klubu Maraton Ostrów, który zapewnił profesjonalną i kompleksową obsługę dla biegaczy wyczynowców.

2015-04-20 ok24.tv