Akademia Kaliska, Koło Gospodyń Wiejskich w podostrowskim Kołłątajewie, wreszcie Tour de Konstytucja w Ostrowie i na koniec wizyta u Aktywnych Kobiet w Rawiczu – pracowity dzień wicemarszałek Sejmu.
Od sytuacji w kraju przez sprawy regionalne aż po metody uprawy kwiatów ogrodowych. Marszałek Błońska zaczęła wizytę w Południowej Wielkopolsce od Akademii Kaliskiej i kwiatów złożonych pod pomnikiem swojego pradziadka, Prezydenta II RP Stanisława Wojciechowskiego.
Pytana o sytuację w Platformie Obywatelskiej nie unikała jasnych deklaracji – Jesteśmy partią demokratyczną i tak też wybieramy swoje władze – powiedziała wicemarszałek pytana o powrót Donalda Tuska do krajowej polityki – i tak też będzie w sobotę, ktokolwiek zostanie przewodniczącym poprowadzi Platformę do zwycięstwa – podsumowała.
Później było spotkanie z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w podostrowskim Kołłątajewie. Gospodynie wcale nie rozmawiały o gotowaniu i wypiekach. Sporo było zatem o strachu przed reformą Ochotniczych Straży Pożarnych czy wciąż czającą się i grożącą pandemią koronawirusa.
Później był spacer po Ostrowie Wielkopolskim, udział w Tour de Konstytucja w Parku Miejskim, wreszcie lunch z członkami i sympatykami ostrowskiej Platformy.