Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie zakończony, GRAND PRIX przyznane. Do konkursu wybrano 12 filmów, które miały premierę kinową w ubiegłym roku, a wśród nich znalazły się m.in. „Jack Strong”, „Bogowie”, „Miasto 44”, „Pod Mocnym Aniołem”, czy „Służby specjalne”. I pełne zaskoczenie, bo spośród tych tytułów oraz uznanych i rekomendowanych nazwisk kompozytorów, jury wybrało ścieżkę dźwiękową do niepozornych „Małych stłuczek”.

„Ta ścieżka dźwiękowa wyraźnie nosiła znamiona normalności” – powiedział Radiu Centrum członek jury, Jan Kanty Pawluśkiewcz. – „Oczywiście muzyka może mieć dozę szaleństwa, jeśli się to komponuje z filmem. Natomiast tu ścieżka dźwiękowa była peryferyjna, nie chciała niczym epatować. Chciała tylko być muzyką, która dopowiada świat przedstawiony przez reżysera”.

GRAND PRIX KOMEDA trafiło więc w tym roku do młodziutkich kompozytorek: Małgorzaty Penkali i Magdaleny Gajdzicy, które działają pod tajemniczą nazwą ENCHANTED HUNTERES. Dla obu pań „Małe stłuczki” były pierwszym filmem, w którym miały okazję pracować.

„Nie przypuszczałyśmy, że jak już w ogóle wygramy w jakimś konkursie, to od razu z tak grubej rury” – mówią laureatki GRAND PRIX.
„Bardzo się cieszę, że ktoś to docenił, bo gramy jednak muzykę niezależną, kameralną. Ścieżkę dźwiękową nagrałyśmy na jeden mikrofon w akademiku i jest to chyba dość nietypowe w świecie wielkiego filmu. Tym bardziej jesteśmy zaskoczone werdyktem – to jest ogromna nagroda za naszą pracę.
Jeśli dostaniemy jeszcze kiedyś taką propozycję, to chętnie się jej podejmiemy, bo przygotowanie muzyki do filmu to wielkie wyzwanie, ale i świetna zabawa. A ekipa ‚Małych stłuczek’ to byli najukochańsi ludzie na świecie. Świetnie się zgraliśmy i mieliśmy wspólną wizję tego, co chcemy zrobić”. Finałową galę Festiwalu Filmowego zakończył swoim koncertem WŁODEK PAWLIK TRIO.

2015-06-29 ok24.tv za www.rc.fm