Małe miejscowości okazały się bardziej aktywne niż duże miasta. Dwa place zabaw dla dzieci wybuduje w powiecie kaliskim koncern Nivea. Wszystko dzięki głosom internautów, którzy na ostatniej prostej pokazali, że wspólnie można sporo osiągnąć. Podwórka z placami zabaw powstaną w Brzezinach i Stobnie Siódmym.

Do pierwszej tury zabawy zgłosiło się prawie 1000 miejscowości. Każda liczyła, że to właśnie u nich powstanie Rodzinne Miejsce Zabaw. Nivea w tym roku wybuduje takich 40. W pierwszej turze wyłoniono 20 lokalizacji. Tych, które otrzymało najwięcej głosów internautów. Z każdego komputera można było zagłosować raz dziennie. Na kilka godzin przed zakończeniem zabawy Brzeziny i Stobno Siódme były tuż za „podium”. Wtedy ruszyła akcja promocyjna. Mieszkańcy obu miejscowości na portalach społecznościowych i własnymi drogami zaczęli zachęcać znajomych do głosowania. Efekt? Brzeziny w ciągu chwili znalazły się na 6 miejscu z 65 994 głosami, a Stobno Siódme na 14 z 63 026 głosami. Tym samym tam powstaną Rodzinne Miejsca Zabaw. Najwięcej głosów otrzymały Pabianice, które dzięki 70 629 kliknięciom znalazły się na pierwszym miejscu.

W sumie w Wielkopolsce powstaną 4 place zabaw wybudowane przez Nivea.

W internetowym plebiscycie startowało 15 innych miejscowości z południowej Wielkopolski, które liczyły na plac zabaw. Wśród większych miast Kalisz i Ostrów Wielkopolski.

2015-05-06 ok24.tv za faktykaliskie.pl