We wrześniu w Mahle Krotoszyn powstać ma nowa hala produkcyjna. Od marca kolejnego roku zatrudnienie ma znaleźć tam nawet 300 osób.Mahle w Krotoszynie to największa firma w powiecie krotoszyńskim, w której zatrudnienie ma ok. 3 tysięcy ludzi. Do Powiatowego Urzędu Pracy w czerwcu br. wpłynęła oferta o poszukiwaniu kolejnych pracowników.

Związane jest to z planowaną już we wrześœniu budową kolejnej hali, w której produkowane mają być nowoczesne tłoki stalowe, które dzięki mniejszemu w porównaniu z tłokiem aluminiowym wydłużeniu termicznemu dają oszczędnośœć paliwa na poziomie do 5 proc.

507967558ec51_gdBudowa nowej hali była pierwotnie planowana w Turcji. Ostatecznie jednak zdecydowano o jej lokalizacji w Krotoszynie bazując zapewne na czynniku ekonomicznym. Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest starosta powiatu. Zatrudnienie ma znaleŸźć tam kolejne 300 osób. Powiat zamierza stworzyć nowe kierunki kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych w zawodzie odlewnik i mechatronik, a sam prezes zadeklarował, że obejmie szkołę honorowym patronatem. Uczniowie znajdą późŸniej pracę w firmie.

2015-08-25 ok24.tv za strefabiznesu.pl