Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie 23-letniego mężczyzny, który sprzedając odzież w internecie, pobierał pieniądze za towar i… nie wysyłał klientom. W ten sposób oszukał 50 osób.Zawiadomienie o takim działaniu złożyła w lutym br. w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu jedna z pokrzywdzonych.

W pierwszym etapie śledztwa, prokuratura nie mogła ustalić miejsca pobytu podejrzanego, w związku z czym rozpoczęto poszukiwania listem gończym. 1 kwietnia doszło do aresztowania 23-latka, a od 10 kwietnia, po przesłuchaniu mężczyzna znajduje się pod dozorem policji.
OBRAZ_PROKURATURA_2

23-latek za pośrednictwem sieci internetowej, podając fikcyjne dane osobowe doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 50 osób – poinformował Janusz Walczak z ostrowskiej prokuratury. Jak wynika z relacji prokuratury, oskarżony nie wysyłał sprzedawanego towaru (była to odzież, w tym głównie dresy, kurtki, płaszcze i buty), pomimo, że jego nabywcy wpłacili należności przelewem na wskazany rachunek bankowy. Nie przesłał, ani nie zwrócił im pobranej należności – wyjaśnia Walczak.

Śledczy ustalili nazwiska pokrzywdzonych na podstawie uzyskanego rachunku bankowego podejrzanego. Od poszczególnych osób mężczyzna wyłudził od 50 zł do 230 zł. Za oszustwo 23-latkowi grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.
2015-05-11 ok24.tv za calisia.pl