We wtorkową noc z kaliskiego salonu zniknęło prawie 100 sukien ślubnych i wieczorowych, złodzieje nie pogardzili też gotówką i sprzętem elektronicznych. Straty to ok 60 tysięcy złotych. Dwóch ze sprawców już pod kluczem.
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli związek z tym włamaniem. 19 i 23-latek usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozi im kara 10 lat pozbawienia. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.
Na miejscu zdarzenia oprócz policjantów pionu kryminalnego, pracował również pies. Podjęty trop wskazał, w którym kierunku uciekli sprawcy włamania. Na jednej z pobliskich ulic, funkcjonariusze odnaleźli jedną ze skradzionych sukien. Dalsze czynności podjęte przez policjantów pionu kryminalnego m.in. przesłuchania świadków oraz sprawdzenie nagrań monitoringu, doprowadziły do wytypowania sprawców kradzieży z włamaniem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23-lat. W mieszkaniu, w którym przebywali policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt skradzionych sukien ślubnych i wieczorowych.
Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem.