Zarząd Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie ogłosił przetarg na leasing nowego samochodu dla spółki. Wymagania, opisane w specyfikacji? Pojazd ma być minimum 7 osobowy i wyposażony w 170 konny silnik wysokoprężny.

69b1ca79f93ec522ce597f82a58b620a

fot. Fiast Freemont Cross

Szefostwo spółki śmieciowej chciało też, by auto miało 6-biegową automatyczną skrzynię biegów, napęd na obie osie (z dołączanym napędem tylny, a wszystkie szyby tylnej przestrzeni pasażerskiej miały być przyciemnione. Samochód miał posiadać również 17-calowe felgi. Do tego dochodzą tapicerowane skórą siedzenia, ponad 8 calowy ekran nawigacyjny, a także kierownica i gałka skrzyni biegów pokryte skórą.

Nie mniej wygórowane jest wyposażenie dodatkowe, za które w przetargu można było uzyskać dużą liczbę punktów. Wśród nich jest, budzące komentarze znawców motoryzacji – pirotechnicznie unoszona przednia maska w momencie uderzenia pieszego. – Ten wymóg już przed przetargiem powoduje, że wiadomo, o jakie auto chodzi – zauważa rozmówca portalu. W Wigilię przetarg rozstrzygnięto. Za leasing samochodu ZGO zapłaci ponad 158.000 zł.

W informacji o rozstrzygnięciu przetargu nie podano o jaki samochód chodzi. Portal jarocinska.pl dopytał. – Tak jak pan wtedy przypuszczał, jest to fiat freemont – potwierdza portalowi Michał Manowski, członek zarządu ZGO.

2016-01-04 ok24.tv za jarocinska.pl