W miniony piątek w ostrowskiej synagodze odbyło się „Noworoczne Spotkanie Przyjaciół Ostrowa”. Według władz są to osoby, które z zaangażowaniem pracują na rzecz miasta. Dla „Przyjaciół Ostrowa” została zorganizowana ekskluzywna kolacja, za którą zapłacili mieszkańcy Ostrowa – informuje portal infostrow.pl.

Zebrani goście mogli nacieszyć uszy koncertem Grupy Operowej „Senori Ensemble” w spektaklu operowo- operetkowym Carmen i Księżniczka Czardasza, którego koszt wyniósł 7900 zł.

Na gości czekał też catering, za łączną sumę 12 276 zł. Serwowała go firma zewnętrzna, ciężko stwierdzić dlaczego takie zlecenia nie są realizowane przez Restauracje Plażową będąca w zasobach miejskiej spółki MZZ. 
W przeliczeniu na osobę ,,miasto płaciło” ok. 150 zł za osobę, wystarczy dołożyć ok. 50 złotych by zaprosić gościa na dobre wesele z poprawinami. Z tą różnica, że wesele trwa 2 dni a kolacja w Synagodze raptem kilka godzin.

Koszt kolacji z koncertem dla wybranych Pani Prezydent wyniósł więc ponad 20 tysięcy złotych(nie znamy wszystkich kosztów). Dodatkowo wszyscy przybyli goście zostali obdarowani upominkami z Urzędu. Koszt nie obejmuje również wynagrodzenia osób, które były zaangażowane w organizację luksusowej kolacji, nagłośnienia imprezy itd.
16174712_246722312422203_1873898009178890916_n
Warto dodać, że w tej kadencji rozpoczęła „działalność” Ostrowska Rada Gospodarcza – jej inauguracyjne posiedzenie także miało miejsce w Forum Synagoga oraz Klub Kobiet Przedsiębiorczych. Organizowana jest gala Ostrowskiej Nagrody Gospodarczej, Dzień Animatora i Pracownika Kultury, Dzień Sportowca, Święto Edukacji Narodowej, Ostrowski Obiad Stanów z okazji święta 3 maja, Ostrowski Dzień Wolontariusza; są bankiety po Uroczystych Sesjach Rady Miejskiej ( z okazji święta 10 listopada), ogłoszenie Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego itd. 
Na spotkanie zaproszone zostały głównie osoby sympatyzujące z Panią Prezydent.  Politycy o sprzecznych poglądach takiego zaproszenia nie dostali, a łącząc to z nazwą wydarzenia wychodzi na to że nie są oni uważani przez Urząd za przyjaciół Ostrowa. Jest to duży nie takt, gdyż praca na rzecz miasta powinna być ponad podziałami, a jeśli intencja spotkania była inna to również nazwa wydarzenia powinna być sformułowana w zupełnie inny sposób. Pani Prezydent wiele mówiła w trakcie kampanii wyborczej o „bizancjum” poprzednika, ale w kontraście z ostatnimi wydarzeniami stawia ją w niekorzystnym świetle przed swoimi wyborcami – komentuje portal infostrow.pl
2017-01-24 ok24.tv za infostrow.pl, fot. umostrow.pl