Powoli pojawiają się nazwiska osób, które będą rywalizować z Beatą Klimek o fotel Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Jak poinformował „Nasz Rynek” Senator Łukasz Mikołajczyk w wyborach samorządowych walczył będzie o fotel prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Wcześniej został On wybrany przez ostrowskie władze Prawa i Sprawiedliwości na kandydata do prezydentury.  Aby Łukasz Mikołajczyk mógł się ubiegać o fotel Prezydenta- Jego kandydaturę muszą jeszcze tylko zatwierdzić władze krajowe PiS.

– Władze PiS mogą podjąć decyzję, że jednak mam dalej pracować jako senator, a nie zajmować się wyborami na prezydenta Ostrowa. Myślę, że wszystko wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych tygodni – powiedział Łukasz Mikołajczyk.

Według senatora jeśli jego kandydatura zostanie odrzucona- wtedy o fotel prezydenta z ramienia PIS startować będzie kobieta, która nie jest obecnie członkiem PISu. Nieoficjalnie wiadomo, że sam Łukasz Mikołajczyk nie jest zainteresowany startem w wyborach samorządowych, jednak decyzjom partii będzie się musiał podporządkować.

2018-03-27