Rząd zamierza rozszerzyć restrykcje obowiązujące obecnie w czterech województwach na cały kraj – ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM. Na środę zaplanowano posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego ma zapaść wstępna decyzja, jak daleko idące będą nowe obostrzenia.
Oznacza to, że zamknięte będą galerie handlowe (z wyjątkiem nielicznych sklepów) hotele, kina, teatry, baseny, boiska i inne obiekty sportowe, a nauka w klasach I-III prowadzona odbywać się będzie w trybie hybrydowym.

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM, w środę podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego może zapaść decyzja o rozszerzeniu obostrzeń na obszar całego kraju.

„Jeszcze wczoraj rząd zastanawiał się, czy objąć obostrzeniami cały kraj, czy tylko część województw. Dziś już wiadomo, że obostrzenia obejmą całą Polskę. To koniecznie, bo zakażeń cały czas szybko przybywa, a ubywa – w dramatycznym tempie – dostępnych w szpitalach łózek” – czytamy na portalu rmf24.pl.

Dziennikarze rozgłośni poinformowali też, że w ramach rządu toczy się dyskusja o wprowadzeniu dodatkowych, jeszcze dalej idących obostrzeń w przypadku handlu, które mogłyby obowiązywać w okresie przedświątecznym. Mowa tu np. o zmniejszeniu limitu klientów, którzy mogą przebywać w sklepach wielkopowierzchniowych.