Przedsiębiorcy, nauczyciele, lokalni społecznicy – łącznie 20 osób będzie się ubiegać o mandat posła w najbliższych wyborach z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15. ,,Jedynką’’ jest kaliszanin Jerzy Kozłowski. Kandydatem do Senatu został Krzysztof Biel.

Członkowie KWW Kukiz’15 zebrali 6389 podpisów i w miniony piątek zarejestrowali listę. Jak mówią znajdują się na niej lokalni przedsiębiorcy, nauczyciele i społecznicy, którzy w Sejmie chcą walczyć o rozwój Kalisza i zapewniają, że zamiast polityką będą zajmowali się działaniem. – Każdy z nas reprezentuje różne lokalne środowiska w okręgu kalisko-leszczyńskim. Każdy z nas bardzo dobrze zna problemy tych lokalnych środowisk. Jeśli mamy być posłami w skali takiej, jak nas się tu przedstawia, z ideą ,,jowowską’’ jak nas się przedstawia, to musimy myśleć przede wszystkim o regionie, z którego się wywodzimy. Nie jesteśmy posłami z Warszawy tylko stąd, z regionu i interesują nas – czy to się podoba komuś, czy nie – głównie problemy tego regionu – mówił Jerzy Kozłowski, kandydat na posła.

 

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zaprezentowano tylko kilkoro kandydatów. Od lewej: Włodzimierz Bąkowski z Kalisza, Dawid Wosiek z okolic Kalisza i Tomasz Czul z Ostrowa Wielkopolskiego

Kandydaci na posłów chcą walczyć o budowę mieszkań, o zatrzymanie młodych ludzi w Kaliszu, o zaniedbany zbiornik w Szałem czy o uruchomienie niedziałającego Ośrodka Radioterapii. Konkretnych założeń programowych jednak nie mają, skupiają się na „obaleniu systemu” i „rozwiązywaniu lokalnych problemów”.

Kandydaci do Sejmu RP w okręgu kalisko-leszczyńskim nr 36:

1. Jerzy Kozłowski
2. Tomasz Wierzba
3. Joanna Kosmalska
4. Tomasz Czul
5. Piotr Niewiada
6. Ireneusz Czech
7. Włodzimierz Bąkowski
8. Tomasz Janeczkowski
9. Roman Niedzielski
10. Jacek Krukowski
11. Dorota Tuliszka
12. Dawid Wosiek
13. Joanna Wieszczyńska
14. Jakub Kawka
15. Mariola Kaczmarek
16. Ewelina Dziubałka
17. Ewelina Czerwińska
18. Magdalena Sojka
19. Mateusz Kwiatkowski
20. Ryszard Nowaczyk

Kandydat do Senatu RP w okręgu kalisko-leszczyńskim nr 96: Krzysztof Biel

2015-09-14 ok24.tv z faktykaliskie.pl