Jej tekst zainspirował twórców scenariusza filmu „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida o zespole „Paktofonika”. Reportaż o bezdomnych dzieciach w Petersburgu stał się punktem wyjścia do filmu dokumentalnego Natalii Korynckiej-Gruz pt. „Bezprizorni”. Lidia Ostałowskiej już 3 lutego poprowadzi warsztaty reportażu dla mieszkańców Kalisza.

12509068_562924023855773_8623409829703872379_n

„Trudna rozmowa z bohaterem” – to temat najbliższego spotkania z Lidią Ostałowską, znakomitą reportażystką, która przyjedzie do naszego miasta 3 lutego. Będzie to kolejny warsztat zaproponowany uczestnikom projektu. Jest on skierowany do osób w różnym wieku, które chcą spróbować sił w tworzeniu reportażu. Obok pisania podczas spotkań można się nauczyć świadomego wykorzystywania cyfrowych narzędzi komunikacji, które umożliwiają tworzenie dziennikarskich form fotograficznych i wideo.

W Kaliszu gościli już Paweł Goźliński i Filip Springer z Instytutu Reportażu. Uczestnicy spotkań mogli się dowiedzieć, jak szukać tematów oraz jak zbierać i porządkować materiały. Kolejnym gościem, który opowie więcej o reportażu multimedialnym, będzie Jakub Górnicki, jeden z najbardziej wpływowych blogerów w Polsce, współtwórca bloga podróżniccy.com.

Projekt „Obywatele Mają Głos” od czterech miesięcy prowadzi Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych. Cykl potrwa do maja. Efekty można śledzić na stronie projektu: www.omg.kalisz.pl. Można tam znaleźć reportaże literackie, fotograficzne i filmowe przygotowane przez uczestników warsztatów. Dotyczą one spraw miasta i tego, co dla uczestników szczególnie ważne.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu z Lidią Ostałowską, 3 lutego, są proszone o kontakt: kontakt@fundacjafrik.pl.

2016-01-27 ok24.tv za calisia.pl