Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pn. „Budowa kompleksu lekkoatletycznego w miejscowości Lewków” w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej.

Pod koniec kwietnia gmina złożyła do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek, który został pozytywnie oceniony i zatwierdzony do dofinansowania.W ramach programu gmina otrzyma dotację w wysokości 400.000,00 zł (całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 1.930.219,00 zł).

W ramach inwestycji w latach 2018 – 2019 na terenie Zespołu Szkół w Lewkowie powstanie boisko wielofunkcyjne, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą. W ramach zadania zaplanowano także zagospodarowanie terenu, wykonanie instalacji elektrycznej oraz odwodnienie boisk.

„Baza sportowa gminy Ostrów Wielkopolski rozszerzy się o kolejny ważny obiekt, jakim będzie kompleks lekkoatletyczny, który z całą pewnością służyć będzie zarówno dzieciom i młodzieży szkolnej, jak i osobom dorosłym”- podsumowuje wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

2017-0906 ok24.tv