Lewica w Wielkopolsce wystawi jeden wspólny, duży komitet w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

To efekt wtorkowych ustaleń przedstawicieli kilkunastu partii, organizacji, stowarzyszeń i związków zawodowych tej strony wielkopolskiej sceny politycznej.

– To ma być czytelny sygnał dla lewicowego elektoratu. Zdajemy sobie sprawę, że jako SLD jesteśmy na progu wyborczym, ale elektorat lewicowy w Polsce jest większy, na poziomie 20 proc. Trzeba pobudzić ten elektorat i pokazać, że lewicowa reprezentacja w Sejmie jest potrzebna, a stanie się to tylko, jeśli pójdziemy do wyborów razem i pokażemy, że jest zgoda na lewicy – mówi szef wielkopolskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wiesław Szczepański.

Lewicowe listy parlamentarne w Wielkopolsce będą znane w drugiej połowie lipca.

Tymczasem OPZZ organizuje dzisiaj w swojej siedzibie w Warszawie wielkie spotkanie lewicy. Związkowcy zaprosili ponad 20 partii i ruchów lewicowych. Chodzi o zainicjowanie powstania jednej wspólnej listy w wyborach parlamentarnych. Według liderów związku podstawowym hasłem lewicy powinien być rozwój gospodarczy Polski i tworzenie nowych dobrych miejsc pracy. Płace powinny być podwyższane, umowy śmieciowe ograniczane, ubóstwo i bezrobocie likwidowane.

2015-06-17 ok24.tv za Radio Merkury i IAR