Beata Klimek, urzędująca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, zapowiedziała ponowny start w wyborach samorządowych, w którym będzie ubiegać się o reelekcję. Zarejestrowany już został jej Komitet Wyborczy do miasta i powiatu.

Wiadomo, że do powiatu z Listy Przyjazny Powiat wystartują m.in. Tomasz Gostomczyk, Ewa Matecka, Bartosz Ziółkowski, Leszek Michalak, Józef  Wajs. W minioną sobotę 25 sierpnia zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Beaty Klimek Przyjazne Miasto i Powiat, który będzie się ubiegał o mandaty do Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego oraz Rady Powiatu Ostrowskiego. Beata Klimek zapowiedziała oficjalnie ponowne ubieganie się o urząd prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Do 13 września Beata Klimek przedstawi swój program wyborczy, a do 22 września zaprezentuje swoich kandydatów do obu rad.

– Idę do wyborów z programem realnym, dostosowanym do możliwości budżetu Ostrowa Wielkopolskiego. Będzie to program dostosowany do potrzeb i oczekiwań mieszkańców naszego miasta, oparty na doświadczeniu minionych czterech lat – zapowiadała na poniedziałkowym briefingu Beata Klimek. W dziedzinie wsparcia przedsiębiorców Beata Klimek przypomniała stabilną politykę podatków lokalnych i cen usług komunalnych, nowe tereny inwestycyjne, powołanie Ostrowskiej Karty Przedsiębiorcy, wsparcie nowych przedsiębiorców, czy zmianę oblicza ostrowskiej gospodarki komunalnej. Warto jednak przypomnieć, że w tej kadencji nie pojawił się w mieście żaden nowy znaczący inwestor, a do zakupu terenów po dawnej Fabryce Wagon namawiali prezydent radni: Mariusz Leki i Wojciech Matuszczak. prezydent początkowo była przeciwna pomysłowi. Potem sprzedawała go jako własny – co ostatnio przypomniał radny W.Matuszczak.

Beata Klimek została zapytana, skąd decyzja o wystawieniu list do powiatu i czy oznacza to „żółtą kartkę” dla współpracy miasta z obecnym starostą ostrowskim.

– Absolutnie nie. Tę współpracę oceniam dobrze, czego przykładem wspólne inwestycje drogowe, czy wsparcie miasta dla powiatowego szpitala. To raczej projekt, do którego zapraszamy ludzi, którym nie koniecznie było by po drodze z komitetami partyjnymi, a chcieliby pracować na rzecz powiatu – mówiła Beata Klimek, odsyłając do prezentacji programu.

Kandydatka skomentowała także zarzuty o stronnicze potraktowanie przy podziale pieniędzy stowarzyszenia swojego wyborczego rywala, Łukasza Mikołajczyka, po tym, jak stało się jasne, że również będzie kandydował.

– To bardzo przykre, dlatego że jest nieprawdziwe. Ze zdumieniem odczytuję tego rodzaju komunikaty. Proszę mi wierzyć, że nie jestem małostkowa. Pan Łukasz Mikołajczyk w kampanii 2014 roku zaangażował się bardzo mocno w kampanię popierającą Jarosława Urbaniaka. Mimo to, gdy zostałam prezydentem miasta, przyznałam panu Mikołajczykowi nagrodę za jego pracę na stanowisku dyrektora SP nr 9 – przypomniała Beata Klimek, twierdząc, że Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi”  nie ma na co narzekać.

Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” przez minione cztery lata dostało na swoją działalność z budżetu miasta ponad 700 tysięcy złotych.

2018-8-27 ok24.tv za gazetaostrowska.pl