Radny Poznania Tomasz Lewandowski założył w sobotę w Warszawie nowe polityczne stowarzyszenie „Inicjatywa Polska”. Do stowarzyszenia przystąpił również zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Ziemowit Borowczak, dotąd członek SLD.

Lewandowski po wyborze Włodzimierza Czarzastego na szefa SLD odszedł z partii. Był jej członkiem przez 18 lat. Teraz razem z samorządowcami z całego kraju założył stowarzyszenie, którego pierwszym celem są najbliższe wybory samorządowe. Liderką Inicjatywy Polskiej jest Barbara Nowacka. dołączył też m.in Grzegorz Napieralski i Andrzej Rozenek. – Są z nami politycy Twojego ruchu i Zielonych, ale skupiamy się na samorządowcach” –  mówi Tomasz Lewandowski.

Założyciele Inicjatywy podpisali deklarację programową. Chcą skupić się na 4 filarach. polityce mieszkaniowej, rodzinnej, rynku pracy i kulturze. Za przygotowanie programu kulturalnego odpowiada Kazimiera Szczuka, za politykę mieszkaniową – Tomasz Lewandowski.

Najbliższe spotkanie stowarzyszenia zaplanowano na połowę kwietnia w Poznaniu. Do nowego politycznego projektu z Wielkopolski dołączyli między innymi wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego, starosta z Grodziska, burmistrz Gostynia, były wiceprezydent Piły oraz poznańskie radne – Katarzyna Kretkowska, Halina Owsianna i Beata Urbańska.

2016-02-21 ok24.tv www.radiomerkury.pl