Prezydent Leszna Łukasz Borowiak włączył się w dyskusję, jaka wywiązała się pod informacją portalu ok24.tv, że lodowisko budowane w Parku 600-lecia w Ostrowie Wielkopolskim będzie o 780 tysięcy droższe niż zakładano. Całkowity koszt budowy to ponad 3 miliony 400 000 złotych. Co więcej, Miasto Ostrów Wielkopolski nie pozyskało na ten cel żadnego dofinansowania, a więc cała kwota wydatkowana jest z budżetu.

Prezydent Leszna Łukasz Borowiak poinformował  „Leszno otrzymało dofinansowanie budowę lodowiska ze środków centralnych. Okazuje się, że Leszno na budowę lodowiska z Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskało blisko 1 mln złotych (939 tysięcy złotych).

gg borowiak

 

 

 

 

 

 

 

Dyskusja być może byłaby bezprzedmiotowa jednak Prezydent Leszna napisał, że dostali dofinansowanie na lodowisko – 50 %. To może warto zadać pytanie, co urząd zrobił, żeby jakiekolwiek dofinansowanie uzyskać? Ta inwestycja jest tylko przykładem. Nie mówię, żeby nie robić basenów, lodowisk itp. Ale zróbmy najpierw kanalizację, drogi i chodniki. Jak w poprzedniej kadencji był zrobiony wiadukt na Brzozowej, to pamiętasz jaka była skala krytyki tej inwestycji. z wielomilionowym dofinansowaniem. A teraz głosujecie za basenem, za lodowiskiem bez złotówki z zewnątrz. Nie ma w mieście ważniejszych inwestycji? – pytał były poseł, był radny Przemysław Krysztofiak.

To nie radni wyszukują dofinansowań tylko urząd. Co robić jeśli Urząd Miejski mówi, że się nie da. Wszystko negować jeśli mieszkańcy chcą nie tylko ulic i chodników? A np Rama Północna poświęcona na drogi osiedlowe bez mrugnięcia okiem – komentowwpis radny niezależny Wojciech Matuszczak.

Lodowisko ma być gotowe najpóźniej w styczniu 2018r. Koszt (na dziś) to ponad 3,4 miliona złotych. 0 zł jakiegokolwiek zewnętrznego dofinansowania. Basen pochłonął 6,5 miliona złotych. Na jego modernizację także nie pozyskano żadnych środków zewnętrznych. Otwarcie basenu – na dziś bez podania daty – w czerwcu 2017. Pierwotnie była mowa o 1 czerwca 2017r. 

2017-06-05