Od piątku do niedzieli w Kaliszu odbywać się będą koncerty – od występu grupy Lemon i rapera O.S.T.R., poprzez Włoską Noc Operową, a kończąc na łódzkiej Sinfonietcie. We wszystkich imprezach wezmą udział kaliscy filharmonicy.

Będą to już ostatnie przed wakacyjnym sezonem koncerty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej. Po nich muzycy wyjadą na występy do Niemiec. Przed nimi jednak ostatni w tym sezonie pracowity weekend w Kaliszu. W piątek, 26 czerwca rozpocznie się dorocznym koncertem z okazji Święta Miasta „Pod niebem Kalisza”. Gwiazdą koncertu będzie O.S.T.R. – muzyk, producent, instrumentalista i raper, który przed kaliską publicznością zaprezentuje się w projekcie symfonicznym. Jego występ poprzedzony zostanie koncertem grupy Lemon.

w sobotę, 27 czerwca coś dla fanów pięknych arii operowych – Wielki Koncert Plenerowy „Włoska noc operowa”. Czworo solistów wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Hermanna Breuera zabierze słuchaczy w muzyczną podróż pod rozgwieżdżonym niebem Kalisza. W tym roku obie te imprezy odbędą się w samym sercu miasta – na pl. św. Stanisława. W niedzielę, 28 czerwca Filharmonia zaprasza natomiast na koncert w ramach Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski. W klasycznym repertuarze wystąpi łódzka Sinfonietta. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

LemON

WIELKI KONCERT PLENEROWY
POD NIEBEM KALISZA
26 czerwca 2015, godzina: 18.00
Plac Św. Stanisława w Kaliszu

18.00 zespół Purple Onions z Kalisza

19.00 The Toobes z Białorusi

20.45 LemON

22.30 O.S.T.R. symfonicznie
Adam Ostrowski raper
Orkiestra Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek dyrygent

 

OPEN AIR GALA
WIELKI KONCERT PLENEROWY
27 czerwca 2015, godzina: 21.30
Plac Św. Stanisława w Kaliszu

WŁOSKA NOC OPEROWA

Elena Daniela Mazilu – sopran
Alisa Katroshi – sopran
Dariusz Pietrzykowski – tenor
Stanislav Kuflyuk – baryton
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Hermann Breuer – dyrygent
Krzysztof Szaniecki gospodarz wieczoru

9. FESTIWAL MUZYCZNY POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI
28 czerwca 2015, godzina: 13.00
Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej.

2015-06-23 ok24.tv