Zarząd Klubu KS STAL LA w osobach Prezes – Marcin Grzegorowski oraz Wiceprezes Tomasz Dąbrówka poinformował, iż zostało zwarte porozumienie z zarządem BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski w sprawie wynajmu obiektów przy K1 do końca 2018 roku.

– Jest to dla nas bardzo ważna wiadomość, gdyż w Ostrowie Wielkopolskim jest to jedyne miejsce, które dysponuje kompleksem niezbędnym do przeprowadzania treningów i zawodów lekkoatletycznych (bieżnia 400m, hala oraz siłownia). Mimo, że obiekt będzie znajdował się w modernizacji do końca roku, nie przeszkodzi nam to w normalnym odbywaniu treningów – napisano na FB.

W grudniu 2017r. po oświadczeniu Prezydent Beaty Klimek w sprawie przebudowy hali pojawiły się pytania co zmiana planów oznacza dla Klubu KS Stal LA i jakie plany do obiektu przy ul. Kusocińskiego ma spółka BM Slam Stal?

Michał Walczak – Macie jakieś pomysły na ratowanie LA, poza emigracją do innego miasta z warunkami, które zapewniają normalne funkcjonowanie klubu… Czy ktoś się zastanowił co z lekkoatletami, którzy przy takiej decyzji nie będą mieli gdzie trenować? To jest jedyna sekcja, która realnie ucierpi przy takim rozwiązaniu. Koszykówka, piłka ręczna czy inne zespoły mogą trenować, rozgrywać mecze w różnych halach; lekkoatletyka potrzebuje stadionu+siłowni+hali. 70 lat pięknej tradycji na Kusocińskiego za chwilę legnie w gruzach! teraz został goły stadion, bez szatni i miejsca do magazynowania sprzętu (o siłowni już nie wspominając.). Czy są plany budowy nowego stadionu lekkoatletycznego z zapleczem, tak abyśmy mogli dalej robić to, co kochamy? Może zamiast hali przy Wojska Polskiego wybudować miejski ośrodek sportu w innym miejscu z halą i stadionem, który służyłby nie tylko lekkoatletom ale również piłkarzom? Od poniedziałku jesteśmy bez perspektywy obiektów do trenowania….ciężko się z tym pogodzić szczególnie gdy zdobywa się w tym roku jako klub 5 medali Mistrzostw Polski …

Lekkoatletyka obchodzi w tym roku jubileuszu 70-lecia działalności. Warto przypomnieć, że po latach sukcesów młodych ostrowskich lekkoatletów, przyszedł czas na medale mistrzostw Polski seniorów, regularnie zdobywanych przez Ewę Rosiak. Źródłem tych sukcesów jest ciężka praca u podstaw wykonywana przez sztab trenerski Stali, wykorzystujący do maksimum skromne zaplecze techniczne jakim dysponuje. Legendarne już „Czwartki Lekkoatletyczne” to prawdziwa wylęgarnia talentów. Dla ich najmłodszych uczestników są one wielką przygodą, ale i często pierwszą okazją do wystąpienia w profesjonalnych „mistrzostwach”.

2018-04014 ok24.tv