W czerwcu 2016 r. prokurator rejonowy w Krotoszynie złożył w sądzie akt oskarżenia przeciwko 54-letniej lekarce, zarzucając jej popełnienie czynu zabronionego, polegającego na znęcaniu się psychicznym nad personelem.

Ustalono, że w okresie od 2010 r. do 25 kwietnia 2016 r., w jednej z placówek medycznych na terenie powiatu krotoszyńskiego, oskarżona – pełniąc funkcję kierownika jednego z oddziałów – znęcała się nad pozostającymi wobec niej w relacji zależności szesnastoma pielęgniarkami, określając je słowami obraźliwymi w obecności pacjentów oraz innych członków personelu medycznego, podważając ich kompetencje zawodowe, krytykując i ośmieszając. Zachowanie to, zakwalifikowane jako przestępstwo opisane w przepisie art. 207 § 1 kk, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W postępowaniu przygotowawczym, podczas przesłuchania w charakterze podejrzanej, nie przyznała się do popełnienia zarzuconego przestępstwa, nadto skorzystała z przysługującego jej prawa do odmowy złożenia wyjaśnień i ustosunkowania się tym samym do stawianego zarzutu.

2016-08-03 ok24.tv