Od jutra będzie można wejść do lasów, parków i na inne tereny zielone. Mimo zdjęcia zakazu wstępu do lasu, wciąż zamknięta będzie infrastruktura. Nie będzie można korzystać z siłowni zewnętrznych, wiat i placów biwakowych. Chodzi o to, żeby nie gromadziło się w tych miesiącach więcej osób niż powinno. Trzeba pamiętać także o zachowaniu dystansu społecznego. I uwaga! Nie będzie obowiązku noszenia maseczek w lesie!!!!

Lasy zamknęli 3 kwietnia. Ponoć dlatego, że łamaliśmy zasady kwarantanny przez organizowanie pikników i wycieczek.

W TVP Info rzeczniczka Lasów Państwowych mówiła o zasadach, jakie będą obecnie w lasach obowiązywać. Las będzie otwarty, będzie można od jutra śmiało wchodzić – mówiła.

Anna Malinowska dodała, że trzeba będzie pamiętać o zasadach korzystania z lasów w czasie epidemii – „wybieramy te lasy najbliżej nas, nie urządzajmy dużych wycieczek, chodźmy w miejsca mniej popularne, nie jedźmy do lasu samochodem ani komunikacją publiczną, najlepiej iść pieszo. Wybieramy się do lasu tylko z tymi, z którymi mieszkamy na co dzień – wyliczała.

Dodała, że jeśli widzimy jakieś osoby na ścieżce, musimy utrzymać dystans. – Jeżeli jest więcej osób, zrezygnujmy z tego miejsca, idźmy gdzie indziej. Nie ma potrzeby się tłoczyć – wskazywała. Prowadząca program dziennikarka dodała, że w lasach trzeba chodzić w maseczkach.