Funkcjonariusz kaliskiego Urzędu Celnego podejrzany o przyjmowanie korzyści majątkowych od osób sprowadzających pojazdy z terenu Unii Europejskiej. Przez kaliskich policjantów został zatrzymany pod koniec kwietnia.

– W Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu usłyszał 21 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej w związku z przekroczeniem uprawnień. Grozi mu do 8 lat więzienia – powiedziała sierż. sztab. Anna Jaworska – Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. – W ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu policjanci potwierdzili informacje o tym, że jeden z funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Kaliszu przyjmuje od petentów korzyści majątkowe. Policjanci ustalili, że do mężczyzny zgłaszały się osoby sprowadzające pojazdy z krajów Unii Europejskiej, które w zamian za obsługę związaną z procedurą wydania dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy, wręczali mu pieniądze. Kwoty wręczanych łapówek były różne – od 50 do 150 złotych. Podczas prowadzonych czynności policjanci zatrzymali również 7 osób – mieszkańców powiatów kaliskiego, pleszewskiego i ostrowskiego, którzy wręczali łapówki nieuczciwemu urzędnikowi.

Wszyscy usłyszeli zarzuty udzielania korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem przez nią obowiązków służbowych. Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im kara do 8 lat więzienia.

2015-05-05 ok24.tv za rc.fm