Od połowy lipca do końca listopada br. złapali ponad 10000 kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Z nich 721 przekroczyło ją o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Policyjna grupa SPEED podsumowała pierwsze miesiące działalności.

Grupę, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego powołał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Trzon grupy to 40 osobowa grupa policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, Komendy Miejskiej Policji w Koninie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. W trakcie działań wspierają ich pozostali funkcjonariusze z wielkopolskich komend.

Policjanci należący do grupy SPEED to doświadczeni i profesjonalni kierowcy. Swoje umiejętności podnoszą cały czas, aby skutecznie i bezpiecznie eliminować z drogi niebezpiecznych kierowców. Między innymi na torze szkoleniowym w Bednarach ćwiczyli szybką i dynamiczną jazdę, wyjście z niebezpiecznych manewrów, nietypowe zdarzenia na drodze, oraz jazdę na mokrej nawierzchni. Wszystko w nowoczesnych radiowozach.

Dotąd SPEEDowcy zabrali prawo jazdy 758 kierowcom. Natomiast – ze względu na zły stan techniczny – zatrzymali 1338 dowodów rejestracyjnych.