Podczas tegorocznego konkursu „Mistrz Karpia 2015” organizowanego w ramach jubileuszowych 10. Dni Karpia w Dolinie Baryczy nasze dwie potrawy zajęły pierwsze i drugie miejsce. Karp w sosie migdałowym został uznany drugim najlepszym daniem w ramach wszystkich kolacji „Ryba do syta”, które odbyły się w tym roku. Warto dodać, że wcześniej jego smak docenili uczestnicy jednej z tegorocznych rybnych uczt w naszej restauracji „Wigwam”. Kolacje rybne to pomysł właśnie rodem z Górecznika.
Dyplomy Karp w sosie migdałowym podczas Mistrza Karpia 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Danie autorstwa naszego szefa kuchni Romana Wegnerowicza: faszerowany sandacz ze skorzonerą zdobyło natomiast pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsze danie główne z karpia lub innej ryby słodkowodnej”. Potrawy oceniało profesjonalne jury w skład którego weszli: Barbara Jakimowicz – Klein (znawczyni kuchni regionalnych, autorka książek o tematyce kulinarnej), Agnieszka Hajbura-Michałowska (impresariat i mecenas imprez i wydarzeń kulinarnych), Marek Łoboda (szef kuchni restauracji i nowego nietuzinkowego projektu gastronomicznego WIEŻA we Wrocławiu), Grzegorz Pawlik (szef kuchni w renomowanej sieci hotelowej Best Western Q Hotel Wrocław) oraz Szymon Czupkiewicz (bloger kulinarny Simon COOKs).

W ramach Dnia Karpia w Dolinie Baryczy w naszej restauracji Wigwam odbyły się w tym roku dwie kolacje 11 września oraz 16 października.

2015-12-29 ok24.tv