Myśleliśmy, że to dno. A tu ktoś od spodu puka

Portal zostrowa.eu poinformował, że doszło do kradzieży domeny i na profilu urzędującej prezydent Beaty Klimek jest niezwykle aktywny profil FB  z0strowa.eu. O ile zostrowa.eu mocno krytykuje poczynania urzędu i prezydenta, to już z0strowa.eu ( zero zamiast O) jest dla Pani Prezydent dużo łaskawsze. No, na pierwszy rzut oka różnicy prawie nie ma, tyle, że zamiast zOstrowa przez „O” jest z z0strowa przez zero.

Podstawianie znaczeń to znany i stary chwyt propagandzistów. Dość wspomnieć stare powiedzonko o różnicy między demokracją a demokracją socjalistyczną. Była ona – jak pamiętamy – taka jak między krzesłem a krzesłem elektrycznym. Zresztą związane z SLD dzisiejsze władze miasta świetnie to zestawienie pamiętają.
Teraz zacznie się kryminał. Któż to tak pięknie w interesie miejskiej władzy pogrywa? Któż to jest takim internetowym spryciarzem? Gdy po imieniu nazwaliśmy ową praktykę na owym fejkowym profilu jego gospodarz pogroził kodeksem karnym i jego niesławnym artykułem 212. Otóż nazwanie złodzieja złodziejem miało rodzić – jego zdaniem – prawno-karne konsekwencje. Cóż nieuctwo i niedouctwo raz skutkuje kompromitacją a raz faraońsko płatnym stanowiskiem finansowanym z podatkowych pieniędzy. Czasem jednym i drugim w pakiecie.
No właśnie. Jednym z elementów owej żałosnej pogróżki był argument „mam wykupioną domenę” . Zaprzyjaźniony informatyk załatwił sprawę kilkoma kliknięciami. Któż jest owym rejestratorem? Nas to nie zaskoczyło wcale, ale czytelników może zdziwić.
Jest to osoba posługująca się emailem artkolacinski@gmail.com.

Czy jest to Artur Kołaciński, gwiazda miejskiej propagandy? Jeśli tak, czy miejska władza akceptuje, wspiera bądź nagradza podobne błazenady? Wreszcie, czy uchodzi by drogo opłacany miejski urzędnik zajmował się piratowaniem domen i fake newsami?

Urząd Miejski nie odniósł się na oficjalnej stronie do całej sprawy.

Wcześniej – nadal anonimowy twórca –  stworzył fakeowy profil radnej PO Sylwii Nowickiej ( fałszywe konto ma jako zdjęcie profilowe dany basen miejski). „Fałszywy” profil S.Nowickiej „lajkuje” wszystkie poczynania i wpisy Prezydent Beaty Klimek.

– Fakt utworzenia fałszywego konta zgłosiłam administratorowi FB, a swoich znajomych poinformowałam poprzez profil facebookowy. Ale proceder ten nieco przypomina walkę z wiatrakami. Należałoby zmienić prawo i zaczęć uwzględniać przestępstwa popełniane w internecie. Tutaj jednak jest dużo większa bezkarność i dopiero sądy określają, które zachowania są karalne, a które nie. A powinny to precyzować przepisy – mówi radna Sylwia Nowicka.

2017-07-06 ok24.tv za zostrowa.eu