Będa zmiany we władzach powiatu ostrowskiego. Wejście do Sejmu Tomasza Ławniczaka oznacza, że zwalnia się stanowisko wicestarosty. – O tym, kto zajmie moje miejsce zdecyduje klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, ale decyzja zapadnie dopiero przed grudniową sesją rady powiatu – powiedział Tomasz Ławniczak. „Mam swoje rekomdendacje, ale na razie nie chcę ich zdradzać”.

na fot.: T. Ławniczak

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Centrum najbardziej gorącym nazwiskiem jest Marlena Maląg, była wiceprezydent Ostrowa, a dziś naczelnik miejskiej oświaty. Tylko ona może liczyć na poparcie zarówno swojego klubu, jak i samego starosty Pawła Rajskiego.

Jak się również nieoficjalnie dowiedziało Radio Centrum, apetyty na to stanowisko mają Andrzej Dera i Piotr Walkowski, którzy nie weszli po tych wyborach do Sejmu.
na fot.: M. Maląg

Zmieni się również skład samej rady, bo zwolnił się mandat po Łukaszu Mikołajczyku, który został senatorem z ramienia PiS-u.

Jeśli chodzi natomiast o powiat kaliski, to za Piotra Kaletę, który z ramienia PiS został posłem, do rady powiatu kaliskiego wejdzie Henryk Kurek z Borowa w gminie Opatówek.

2015-10-28 ok24.tv za rc.fm