Afromental, Bracia, Saszan, Ewelina Lisowska oraz Anna Rusowicz – to propozycje gwiazd, które mogą wystąpić w ramach sobotniego koncertu na przyszłorocznych MajOSTaszkach. O tym, która z nich pojawi się na scenie, zdecydują ostrowianie podczas głosowania, które zostało uruchomione na naszej stronie internetowej. Głosować można raz dziennie do 31 grudnia br.

Afromental – to popularny polski zespół, który wykonuje mieszankę muzyki funk, reagge, soul, hip-hop i RB. Członkowie Afromental jurorowali w popularnych programach typu talent show. Łozo wystąpił w Must Be The Music w telewizji Polsat, za s Baron i Tomson w The Voice of Poland w TVP2.

Ania Rusowicz – lata 60-te i 70-te, jak pokazuje historia nigdy nie wyjdą z mody, z tych dwóch doskonałych dekad można garściami czerpać inspiracje, a dodając do tego nutę nowoczesności tworzą się nowe trendy i style czyli muzyka vintage’owa w nowoczesnym wydaniu. Ten koncert to będzie bigbitowo-psychodeliczna muzyczną podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi, a dzisiaj ich idee są jak najbardziej aktualne. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory z dwóch płyt Ani oraz nowy singiel „Czy da się kochać”

Bracia – zespół istnieje od 2001 roku i jest obecnie jednym z najbardziej cenionych zespołów rockowych w Polsce. Na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojciech Cugowscy. Zespół ma w dorobku cztery albumy: „Fobrock”, „Tribute to Queen”, „Zapamiętaj” oraz najnowszy „Zmienić zdarzeń bieg”, z którego pochodzą przeboje: „Nad przepaścią” z gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz oraz „Wierzę w lepszy świat” i „Po drugiej stronie chmur”. W marcu 2015 roku ukazała się „Platynowa Edycja” tej płyty z nowym utworem „Niepisane” oraz DVD z akustycznym koncertem zarejestrowanym na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Każdy koncert Braci uświetniają wizualizacje wyświetlane na ekranie ledowym.

Ewelina Lisowska – pochodzi miejscowości obok Wrocławia. Mieszka tu od urodzenia, czyli dokładnie od 23.08.1991r. Przygoda z muzyką wokalistki zaczynała się od samego dzieciństwa jak sama mówi od zaraz wiedziała kim chce być. W wieku dojrzewania Ewelina przecierała pierwsze szlaki gry i własnych kompozycji na gitarze klasycznej. Uczęszczała również do szkoły gdzie wiodącym instrumentem była gitara klasyczna. Gdy zakończyła szkołę znalazła zespół z którym gra do dziś. 5 i pół roku jest wokalistką zespołu Nurth. Gra muzykę w stylistyce rocka mieszanego z elementami post-hardcore. Wszystkie teksty utworów są autorstwa Eweliny. Wokalistka brała również udział w programach talent-show. Pierwszą taką przygodą był występ w „Mam Talent!”. Ewelina tam nie przekonała do siebie jurorów i nie dostała się do kolejnego etapu. Charakter wokalistki nie pozwolił by tak łatwo odpuściła,a więc rok później wylądowała na castingu w X Factor,a tam już zachwyciła Kubę Wojewódzkiego,Czesława Mozila i Tatianę Okupnik i dostała się do finałów,a koniec końców zajmując 4 miejsce.

Saszan to odkrycie wokalne i wizerunkowe. Prywatnie Roksana Pindor to 21-letnia wokalistka pop, jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek młodego pokolenia. W 2010 roku założyła konto na YouTubie i za namową znajomych zaczęła wrzucać swoje covery. Znalazły one swoich zwolenników w serwisie Twitter i tam zdobyły początki swojej internetowej popularności.  Na początku 2014 roku odbyła się premiera pierwszego singla i teledysku „Świat jest nasz”, którego wyświetlenia przekroczyły milion wyświetleń. Jej debiutancka płyta „RSP” już w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się na 2. miejscu listy OLiS. Jest autorką tekstów i współautorką muzyki wszystkich piosenek. Według portalu eska.pl Najlepszy Debiut 2014 i Najlepsza Płyta 2014 roku. Nagrodzona statuetką Melty Future Awards w kategorii „Cool is everywhere” i Young Stars w kategorii „Artystka Roku”.  Finalistka telewizyjnego programu „Celebrity Splash”, w którym dzięki największej ilości głosów sms wygrywała każdy z odcinków. Ma ponad 200 tys. Fanów na Facebooku, ponad 90 tys. na Twitterze, 170 tys. obserwujących na Instagramie, co sprawiło, że Saszan znalazła się w pierwszej trójce najbardziej wpływowych Polek w internecie. Obecnie wokalistka pracuje nad swoim drugim albumem, którego premiera planowana jest na początek 2016 roku.