Kaliska Platforma Obywatelska żąda dymisji prezydenta miasta. Poszło o wpis na prywatnym profilu portalu społecznościowego. Prezydent Grzegorz Sapiński nazwał swoich krytyków „szczurami”.

Według kaliskich działaczy PO „człowiek, który dopuszcza się takich zachowań w majestacie urzędu jaki sprawuje i wobec mieszkańców Kalisza jest niegodny miana Prezydenta Kalisza”. Dlatego PO wydała oświadczenie. – Żądamy od prezydenta, żeby niezwłocznie wyjawił, kogo z kaliszan uważa za szczury, wskazał powody i natychmiast przeprosił – mówi Sławomir Chrzanowski.

Prezydent Grzegorz Sapiński napisał na Facebooku „ciekawe czy choć jeden szczur, który mnie obrażał wczoraj, zdobędzie się na sprostowanie, bo na przepraszam nie liczę”. Wpis ten prezydent już usunął i przeprosił wszystkich, którzy mogli się czuć dotknięci. Oświadczenia PO nie chciał komentować. W Radiu Centrum powiedział: – Nie zamierzam komentować tych wypocin. To co robię prywatnie to moja sprawa. Jeszcze brakuje, żeby koledzy radni zaglądali do mojej toalety. Ja nie pytam się co jeden, czy drugi radny mówi prywatnie, tylko rozmawiam z nimi na sesjach, lub za pośrednictwem oficjalnych pism.

Wpis pojawił się po tym, jak cześć mieszkańców skrytykowała lokalizację strefy kibica. Na mecz otwarcia przyszło zaledwie sześć osób. Ale na meczu Polska-Irlandia kibiców było już więcej.

2016-06-16 ok24.tv za radiomerkury.pl