Nie milknie giełda nazwisk dotycząca stanowiska pierwszego zastępcy prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Na stanowisku jest wakat od 1 listopada br. po tym jak  po niespełna dwóch latach fotel ten opuścił Ziemowit Borowczak. Nieoficjalnie mówi się, że Borowczaka do Poznania ściągnął Tomasz Lewandowski, obecny wiceprezydent Poznania. Oficjalny powód rezygnacji – powody osobiste i rodzinne.

holdikom-1

Kto zastąpi Borowczaka? Kilka nazwisk jest grillowanych w internetowych komentarzach. Najczęściej pojawiało się nazwisko Bartosza Ziółkowskiego, obecnego prezesa MZK SA, bliskiego współpracownika ministra Andrzeja Dery; nazwisko obecnego sekretarza miasta Andrzeja Baraniaka, a nawet byłego zastępcy prezydenta Stanisława Krakowskiego. Coraz częściej jednak na urzędowych korytarzach przewija się nazwisko Małecki – jeden z braci Marcin jest związany z ostrowskimi spółkami komunalnymi, drugi z braci Jakub jest radcą prawnym w Starostwie Powiatowym.

Urzędowe wróbelki wskazują jednak, że w fotelu zastępcy prezydenta, któremu podlega gospodarka komunalna, drogownictwo i środki zewnętrzne, zasiądzie trzeci z braci Jacek Małecki, obecnie pracujący w Poznaniu. Kiedy poznamy oficjalnie nazwisko pierwszego zastępcy prezydenta – na razie nie wiadomo.

Tomasz Lewandowski i Ziemowit Borowczak działają w nowym Stowarzyszeniu Inicjatywa Polska. Liderką Inicjatywy jest Barbara Nowacka, a w skład komitetu organizacyjnego wchodzą m.in. Ziemowit Borowczak oraz Tomasz Lewandowski.

Lewandowski jest związany również z ostrowska komunalką. Prezydent Beata Klimek ściągnęła go do Ostrowa, otrzymał najpierw posadę przewodniczącego Rady Nadzorczej „likwidowanego” Holdikomu, spółki sprawującej nadzór nad wszystkimi spółkami komunalnymi w mieście. Następnie został przewodniczącym Rady Nadzorczej innej spółki komunalnej PWiK Wodkan SA. Ślad po zasiadaniu w Radach Nadzorczych jest widoczny w oświadczeniu majątkowym Lewandowskiego za 2015 rok.

lewandowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. bip.poznan,pl

Tomasz Lewandowski przez 18 lat był członkiem SLD. Szeregi partii opuścił po tym, jak przewodniczącym Sojuszu został Włodzimierz Czarzasty.  Z lewicą związany był również Ziemowit Borowczak.

2016-11-04 ok24.tv