Na trasie z Krotoszyna do Milicza miał miejsce poważny wypadek. rannych zostało 8 osób. Wśród nich Ks. proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Krotoszynie, którego był w nocy operowany, a jego stan określony jest jako bardzo poważny.

– W Dziadkowie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że od strony Krotoszyna jechała toyota, w której podróżowało pięć osób, w tym dwoje dzieci w wieku 5 i 6 lat. Natomiast od strony Milicza jechał opel omega, w którym znajdowały się 4 osoby, w tym dwójka dzieci. Za łukiem drogi toyota wychodząc na prosty odcinek drogi czołowo zderzyła się z oplem. Toyota wpadła do rowu

Poszkodowanych w wypadku jest 8 osób. U dwójki dzieci – w wieku ok. 10 i 5 lat – doszło do zatrzymania krążenia. Dzieci były reanimowane. Po kilkunastu minutach – o czym poinformowali strażacy z OSP w Cieszkowie na swoim fanpage’u – odzyskały czynności życiowe. Dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowały dzieci do specjalistycznych szpitali. Obrażenia odniosło także ok. 6-letnie dziecko, które trafiło do szpitala w Ostrowie Wlkp.
Ksiądz był w piątek operowany w ostrowskim szpitalu . Jego stan określono jako ciężki, ale stabilny. W sobotę rano jego stan się pogorszył, dlatego lekarze rozważali wykonanie kolejnej operacji. Udało się przywrócić czynności życiowe. Ks. proboszcz leży na oddziale intensywnej terapii.