Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego wycofał swoją kandydaturę na posła do Sejmu z listy PSL-u w okręgu kalisko-leszczyńskim. Jego czwarte miejsce na liście wyborczej zajął starosta kaliski Krzysztof Nosal.

kepno-konferencja-psl[2]Marszałek Krzysztof Grabowski, zrezygnował z kandydowania w październikowych wyborach parlamentarnych. Na zatwierdzonej liście pretendujących do urzędu posła z ramienia PSL-u zajmował 4 miejsce. Jako powód swojej rezygnacji z kandydowania do Sejmu marszałek Grabowski podaje, że nie chce zawieść swoich wyborców, którzy w ostatnich samorządowych wyborach obdarzyli go dużym kredytem zaufania i teraz dość sceptycznie odnieśli się do jego startu na urząd posła.

Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego na Krzysztofa Grabowskiego oddało głos około 23 tysiące wyborców. Dzięki temu zasiadł w zarządzie tego organu, gdzie piastuje funkcję wicemarszałka i z dużym powodzeniem pracuje na rzecz lokalnych społeczności.

Marszałek Grabowski potwierdził, że nadal popiera listę wyborczą z ramienia PSL-u i będzie wspierał jej kandydatów. Tymczasem po przetasowaniach na liście, na miejscu czwartym po Krzysztofie Grabowskim znalazł się starosta kaliski Krzysztof Nosal, zaś jego miejsce, czyli pozycję trzynastą, otrzymał przewodniczący rady powiatu kaliskiego Mieczysław Łuczak.

2015-09-15 ok24.tv