Kierowca Volkswagena Caddy ranny w wypadku na łuku drogi między Miliczem a Dziadkowem.
Volkswagen zjechał z prawego pasa wprost pod na nadjeżdżającego ciężarowego TIR-a. Krajowa „15” była zablokowana, ruch odbywał się objazdami.
Volkswagenem podróżował 32-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Ciężarowy TIR, za kierownicą którego siedział 39-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego, przewoził w naczepie kilkanaście ton kamienia. Siła zderzenia obu pojazdów była tak duża, że Volkswagen odbił się od kabiny Mana i zatrzymał się za jego naczepą w rowie po lewej stronie drogi. W wyniku zderzenia pojazdów kierowca Volkswagena doznał obrażeń ciała i z miejsca wypadku został zabrany karetką pogotowia ratunkowego, a następnie przekazany załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcy TIR-a nic się nie stało, nikt inny nie ucierpiał. Pojazdy biorące udział w wypadku zostały poważnie uszkodzone i nie nadawały się do dalszej jazdy.


Policjanci ustalili, że kierowca ciężarowego Mana był trzeźwy, stan trzeźwości rannego kierowcy Volkswagena będzie ustalony po przewiezieniu mężczyzny do szpitala.
to nie pierwszy tak groźny wypadek na tym odcinku drogi. – KLIK