Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozmawiał ze starostą krotoszyńskim na temat obwodnicy tego miasta. Temat wałkowany jest już od kilku lat ale jest szansa, że w końcu zostanie ruszony. 

Pod koniec września w Krotoszynie miała miejsce sesja rady miejskiej, podczas której poruszono istotny temat dla wszystkich mieszkańców miasta i powiatu. Mowa o obwodnicy Krotoszyna, ścieżce pieszo-rowerowej z tego miasta do Zdun i o innych planach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad związanych z „15” i „36”.

Przez powiat krotoszyński przebiegają dwie „krajówki” nr 15 i 36. 

W sprawie dróg głos zabrał starosta Stanisław Szczotka, który wcześniej rozmawiał z Markiem Napierałą, dyrektorem poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Po wielu perturbacjach zgłosił się jeden wykonawca na wykonanie dokumentacji tego wszystkiego, co ma się zadziać w 2018 i 2019 na terenie Krotoszyna. Zacytuję pana dyrektora: jeżeli nam się to uda, to Krotoszyn, jeśli chodzi o drogi krajowe 15 i 36, będzie wyglądał, jak cukiereczek – powiedział starosta Stanisław Szczotka.

– W marcu dyrektor powiedział, że w czerwcu na zasadzie specustawy przejmuje ulicę kobylińską (Obecnie drogą zarządza powiat) ), od Sienkiewicza i staje się ona drogą krajową, bo Sienkiewicza i Kobylińska mają być jednokierunkowymi. Tak jednak nie ma – wyjaśniał S. Szczotka.

W dalszej części sesji Starosta zaznaczył jednak, że obwodnica na krajowej 15 to temat odległy podobnie jak z drogą nr 36, która łączy Krotoszyn i Ostrów Wielkopolski.
Przypomnijmy, że znalazły się pieniądze na rozbudowę do 4 pasów- krajowej 11 oraz krajowej 25. To ważne informacje dla mieszkańców powiatu ostrowskiego, którzy w ten sposób zyskają szybkie połączenia z Poznaniem oraz autostradą.

2017-10-04 ok24.tv za infostrow.pl