Kierowca gminnego buda kradł paliwo. Grozi mu nawet 5 lat za kratkami.

45-letni pracownik Urzędu Gminy w Kępnie to kierowca gminnego BUS-a. Wsystko wskazuje na to, że kradł on systematycznie paliwo ze zbiornika pojazdu. Został przyłapany na gorącym uczynku, przez funkcjonariuszy kępińskie policji. Procederu prawdopodobnie dokonywał w garażu. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, paliwo było spuszczane w trakcie tankowania do osobnej bańki, a później w garażu nakręcane były także ,,fikcyjne kilometry”. W ten sposób „zaoszczędzał” około 20 litrów paliwa, na jednym tankowaniu. Proceder trwał kilka miesięcy.

– Z przeprowadzonych przez policjantów ustaleń wynika, że sprawca, co najmniej od października 2018 do połowy marca br. dokonywał kradzieży paliwa. 15 marca policjanci zatrzymali kępnianina na gorącym uczynku. W toku dalszych czynności ustalono ilu tych kradzieży dokonał – powiedział Radiu SUD komisarz Mateusz Lewek zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP Kępno.
Przeciwko kierowcy został skierowany do Sądu Rejonowemu w Kępnie akt oskarżenia. Gmina Kępno, jak podkreślają policjanci dostarczyła stosowną dokumentacją, która pomogła określić wielkość procederu. Łącznie szkodę związaną z kradzieżą paliwa wyliczono na kwotę 5.700 zł.
(Info Radiosud)