Od drogich alkoholi przez kosmetyki, artykuły spożywcze aż po zdrapki. Co złodzieje nie przebierali w towarze. Tych złapano w Krotoszynie, ale kradli gdzie się dało i udało.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży w kilkunastu sieciowych sklepach mieszczących się na terenie województwa wielkopolskiego. Ich łupem padały głównie artykuły spożywcze i alkohole znanych marek. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

W tym przypadku, który miał miejsce pod koniec roku 2020 w Rozdrażewie, złodziej został ujęty na kradzieży zdrapek – gier losowych. Po ujęciu przez załogę sklepu jak i postronnych osób, 32-letni mieszkaniec Bydgoszczy został przekazany Policji. Wartość zdrapek – gier losowych skradzionych i ujawnionych w plecaku mężczyzny wyniosła ponad tysiąc złotych. Policjanci zatrzymali mężczyznę i ustalili, że obok marketu znajduje się pojazd, ale nienależący do zatrzymanego. W zamkniętym pojeździe na tylnej kanapie znajdowały się różnego rodzaju rzeczy, takie jak alkohol, petardy i artykuły spożywcze. Zatrzymany zaprzeczał, aby przyjechał z kimkolwiek, a do miejscowości Rozdrażew miał przyjechać PKSem.

Kryminalni nie odpuścili i w ukryciu obserwowali pozostawiony pojazd. Ich przypuszczenia były trafne. Po kilku godzinach do pojazdu podszedł mężczyzna, który dziwnie się zachowywał. Natychmiast policjanci podjęli interwencje i sprawdzili mężczyznę, jak i pojazd. Jak się okazało kierowcą i właścicielem pojazdu był kolega – kompan zatrzymanego wcześniej na kradzieży zdrapek. W samochodzie ujawniono sporą ilość alkoholi drogich marek oraz artykuły spożywcze. Łączna wartość zabezpieczonego w samochodzie towaru to ponad 11 tys. zł. Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bydgoszczy.

Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia.