Z garażu na krotoszyńskim osiedlu zniknęły elektronarzędzia warte kilkanaście tysięcy złotych. Krotoszyńscy kryminalni już po kilku dniach zatrzymali sprawcę, odzyskali też skradzone rzeczy.

Do jednego z garaży – pomieszczenia gospodarczego na osiedlu w Krotoszynie, po uprzednim uszkodzeniu zabezpieczenia drzwi wszedł nieznany sprawca. Jego łupem padły elektronarzędzia i przemysłowe odkurzacze. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad 13-tysięcy złotych. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Operacyjni z wydziału kryminalnego krotoszyńskiej komendy energicznie zabrali się za zbieranie dowodów. Przejrzeli wiele godzin monitoringów i podjęli operacyjnie działania w kierunku ustalenia złodzieja. Śledczy wpadli na trop włamywacza, którym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

Kryminalni odzyskali w całości skradzione mienie, które przekazali właścicielowi. Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do popełnionego czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia