Zaczęło się od dodatniego wyniku u jednej z pracownic Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, od ponad tygodnia poza laboratorium. Zbadano 47 pracowników laboratorium. Zakażenie stwierdzono u 8 osób. 35 osób miało wynik ujemny, 4 osoby na wynik czekają.
Stan zdrowia osób zakażonych jest dobry. Są izolowane w domach.

KOMUNIKAT DYREKCJI SPZOZ OSTRÓW WLKP Przy zachowaniu adekwatnych środków bezpieczeństwa utrzymana jest ciągłość pracy Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej dla potrzeb pacjentów hospitalizowanych i zgłaszających się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Nieczynny natomiast jest do odwołania punkt pobrań dla pacjentów ambulatoryjnych. W wyniku przeprowadzonego dochodzenia epidemiologicznego wykluczono wewnątrz szpitalne źródło zakażenia.


13 z 218 nowych i potwierdzonych przypadków dotyczy Wielkopolski. Zmarły kolejne 4 osoby z regionu. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Osiem z tych przypadków to zakażenia w ostrowskim szpitalu
74-letnia kobieta z Kalisza, 66-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, 90-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego oraz 74-letni mężczyzna z Kalisza.

Oświadczenie dyrekcji szpitala – KLIK!