U kilkunastu pacjentów w kępińskim szpitalu zdiagnozowano obecność koronawirusa. Na kwarantannę skierowano już personel placówki. Sytuacja dotyczy SOR, a zwłaszcza Stacji Dializ.

W ciągu weekendu na Szpitalny Oddział Ratunkowy zgłosiło się kilkunastu pacjentów. – Sytuacja na terenie powiatu kępińskiego jest poważna, bo zachorowań jest bardzo dużo. Również obserwujemy to w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Przez cały weekend zgłosiło się kilkanaście osób z objawami w kierunku Covid-19. Pobrano od nich wymazy. U 7 osób stwierdzono już wynik dodatni. Część pacjentów została skierowana do izolatorium, a pozostali na kwarantannę – powiedziała Radiu SUD Beata Andrzejewska, dyrektor SP ZOZ Kępno.

Poważna sytuacja dotyczy Stacji Dializ w kępińskim szpitalu. – W ciągu tygodnia, w ramach profilaktycznych wymazów pacjentów, okazało się że 8 z nich ma wynik dodatni. Wszyscy są już przekazani do Szpitala Jednoimiennego. Jeden pacjent 48-letni, jest w bardzo poważnym stanie. Jest podłączony do respiratora – dodała dyrektor szpitala.

W zaistniałej sytuacji 8 pielęgniarek Oddziału Internistycznego, 2 ratowników i 2 pielęgniarki z SOR, trafiły na kwarantannę. Badaniu na obecność koronawirusa poddani zostaną także wszyscy kierowcy transportu dializowego. – Wszystkie te osoby będą wymazywane w kierunku Covid-19 w terminie siedmiu dni od kontaktu – przyznała Beata Andrzejewska. Personel Stacji Dializ nie jest zarażony koronawirusem.

Koronawirusa stwierdzono także u trzech policjantów z KPP Kępno. – Chorych policjantów jest trzech, natomiast dwóch przebywa w kwarantannie. Funkcjonariusze, którzy zostali zdiagnozowani w kierunku Covid-19 nie mają nic wspólnego ze służbą, ponieważ badaniu poddaniu zostali podczas urlopów wypoczynkowych. Jeden z nich 10 dni wcześniej miał kontakt z dwoma innymi policjantami z naszej jednostki, dlatego decyzją PSSE w Kępnie trafili oni na kwarantannę – poinformował Radio SUD Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

W ciągu weekendu zdiagnozowano obecność covid-19 o 23 mieszkańców powiatu kępińskiego. Kilka osób trafiło na oddziały zakaźne. Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie kępińskim wzrosła do 570. Poniedziałkowe dane PSSE w Kępnie informują o 399 osobach, które wyzdrowiały w powiecie kępińskim. 346 osób objętych jest kwarantanną, a 31 nadzorem epidemiologicznym.
(radiosud.pl)