Opozycyjni radni uważają, że za jej wydanie 2-krotnie przepłacono, a sama treść jest propagandą sukcesu. Gazeta wyszła w ubiegłym tygodniu. Trafiła do skrzynek mieszkańców jako bezpłatne wydawnictwo.

Gazeta „Kalisz.pl” zastąpiła ceniony kwartalnik społeczno-kulturalny Kalisia Nowa, w którym zamieszczano artykuły dotyczące miasta i jego słynnych mieszkańców. Pierwszy numer nowego pisma kosztował 55 tys. zł. Wydano go w 42 tys. egzemplarzy, żeby – jak tłumaczy rzecznik prasowy kaliskiego urzędu, Elżbieta Zmarzła – dotarło do każdego domu w Kaliszu.

Wg radnego PO, Sławomira Chrzanowskiego prezydent powinien zwrócić pieniądze do miejskiej kasy, bo pismo jest promocją jego osoby. Rzeczywiście w wydanym na kredowym papierze magazynie jest strona poświęcona prezydentowi miasta Grzegorzowi Sapińskiemu. Autor artykułu, który dla czytelników jest anonimowy, podaje ulubioną książkę, film i album płytowy prezydenta. Z zapowiedzi wynika, że w kolejnych numerach swoimi pasjami czytelniczymi czy muzycznymi podzielą się inni samorządowcy. Pytanie, czy będą kolejne wydania, bo w ratuszu zapewniają, że to numer pilotażowy.

2015-07-25 ok24.tv z radiomerkury.pl