W mediach i na profilach FB pojawiły się dziś dramatyczne treści, że w związku ze zmniejszeniem pieniędzy w budżecie miasta na 2018r. m.in. na zadania z zakresu kultury nie odbędą się imprezy kulturalne, organizowane od lat m.in. przez stowarzyszenia.

Sprawdziliśmy na stronie BIP Urzędu Miejskiego. Konkurs na zadania z zakresu kultury rozstrzygnięty i upubliczniony został 3 stycznia 2018r. (czyli kilka dni po sesji budżetowej). Poniżej lista zadań, które otrzymały dofinansowanie. Jest i Festiwal Jazz w Muzeum, jest Jimiway Blues Festival, jest książka Stowarzyszenia Nowy Ostrów o Klemensie Tomczeku, jest wiele innych zadań.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Część imprez kulturalnych jak m.in. Festiwal Ryszarda Sarbaka otrzymało dofinansowanie m.in. z powiatu ostrowskiego i zwykle startowało w Konkursie Funduszu Grantowego, z którego otrzymywało pieniądze na organizację imprezy – to impreza towarzysząca Festiwalowi Reggae na Piaskach. Podobnie koncert „Ostrowskie Zaduszki” przez lata był dofinansowywany z Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

„Poziomkowy ogród” był zawsze częścią MajOstaszkow i Festynu „Żegnamy lato na rok”. Organizatorem majostaszkow nie jest wydział kultury, tylko Ostrowskie Centrum Kultury. Za organizację i realizację „Poziomkowego ogrodu” co roku odpowiadało Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi”, a pieniądze na ten cel pochodziły ze środków „oświatowych” w Wydziału Edukacji, a nie z Wydziału Kultury.