hhttps://youtu.be/-26hsZqwveA

Zagra tylko dwa koncerty w Polsce – we wtorek 7 czerwca w Gdańsku w „Starym Maneżu” i w środę 8 czerwca w Kaliszu – w sali OSIR. Suzanne Vega przyjeżdża do Kalisza na zaproszenie Filharmonii Kaliskiej. Vega to  autorka hitów „Luka” i „Tom’s Diner”. To będzie kameralny koncert, w którym artystce towarzyszył będzie gitarzysta i klawiszowiec – Jerry Leonard.

Suzanne-Vega

Suzanne Vega zasłynęła wielkimi przebojami „Luka” oraz „Tom’s Diner”. Zachwyca satynową barwą głosu.
Jedna z najwybitniejszych wokalistek na świecie. Mistrzyni narracji, autorka błyskotliwych tekstów, pięknej, nastrojowej muzyki, stała się czołową postacią folkowej muzyki lat 80-tych.

8 czerwca 2016
Hala Widowiskowa OSRiR w Kaliszu
Ul. Łódzka 19-29
godz. 20:00

Suzanne Vega – wokal, gitara
Gerry Leonard – instrumenty klawiszowe, gitara basowa

Suzanne Vega urodziła się 11 lipca 1959 roku w Santa Monica w Kalifornii. Dorastała w Nowym Jorku. W jej rodzinnym domu muzyka była ciągle obecna. Fascynowała ją twórczość Leonarda Cohena i Lou Reeda, którzy wywarli ogromny wpływ na jej przyszłą twórczość. Pierwsze kroki stawiała grywając w folkowych klubach, m.in. w popularnym Folk City, gdzie zarabiał kiedyś na życie sam Bob Dylan. Powoli stawała się rozpoznawalna w środowisku wykonawców folku, jednak na swój pierwszy kontrakt z wytwórnią musiała poczekać. Wydawcy nie spodziewali się dużych zysków z mało popularnego w tamtych czasach nurtu muzyki. Jednak jej debiutancki album „Suzanne Vega” okazał się sukcesem. Płyta pokryła się platyną, a utwór z krążka „Marlene On the Wall” znalazł się na liście magazynu Rolling Stone w 100 najlepszych nagraniach lat 80.

Najnowszy album wokalistki to wydana w 2014 roku płyta „Tales from the Realm of the Queen of Pentacles”. Na albumie znajdziemy dziesięć utworów, które opowiadają o wzajemnie krzyżującym się świecie duchowym i materialnym.