Kolędy z różnych stron świata w wykonaniu znanych artystów w ramach koncertu „Betlejem w Polsce” rozbrzmiały w Kaliszu. Koncertem rozpoczęto dziękczynienie za 25 lat istnienia diecezji kaliskiej. Na scenie w Hali Arena w Kaliszu wystąpili: Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Mate.O oraz zespół TGD Trzecia Godzina Dnia. Wraz z muzykami kolędy śpiewało ponad 4 tysiące osób, zebranych w hali.

[jwplayer mediaid=”9684″]

Diecezjanom za liczną obecność na koncercie dziękował biskup kaliski Edward Janiak. – Tym śpiewem u progu Nowego Roku rozpoczynamy w naszej diecezji dziękczynienie za 25 lat istnienia diecezji kaliskiej. W historii Kościoła jest to niewiele, ale w życiu jednego człowieka to dużo. Główne uroczystości dziękczynienia odbędą się 3 czerwca w 20. rocznicę przybycia Jana Pawła II do Kalisza, a przewodniczył będzie ks. kardynał Stanisław Dziwisz – mówił hierarcha.

Dochód z koncertu w Kaliszu przeznaczony został na sfinansowanie akcji Caritas o nazwie „Kromka Chleba”, czyli na dożywianie dzieci, dofinansowanie funkcjonowania świetlic socjoterapeutycznych, pomoc doraźną osobom bezdomnym, pomoc indywidualną dla osób biednych, wsparcie kobiet i dzieci dotkniętych przemocą.

Patronat nad koncertem objęli: Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, Konferencja Episkopatu Polski i Biskup Kaliski Edward Janiak.

2017-01-06 ok24.tv