Jedną z nowości Kolei Wielkopolskich w Rozkładzie Jazdy 2019/20 będzie pociąg „przyspieszony” relacji Poznań Główny – Ostrów Wielkopolski – Poznań Główny. W związku z tym KW ogłosiły konkurs na nazwę tego pociągu. Będzie dwuetapowy:
etap I
do 18 października w komentarzach pod tym postem możecie zgłaszać swoje propozycje. Z wszystkich Waszych propozycji, komisja konkursowa wyłoni 4 nazwy, które wezmą udział w etapie II.
Etap II
19 października zostanie stworzona ankieta, w której będzie można oddawać głosy do 6 listopada. Tego dnia osoba, która jako pierwsza zaproponowała nazwę pociągu otrzyma od Kolei Wielkopolskich upominek.
*warunek konieczny – nazwa pociągu musi być związana z regionem – obowiązkowe jest również podanie krótkiego wyjaśnienia dlaczego taka nazwa.

My proponujemy nazwę KOLEJORZ. To kibicowska gwarowa nazwa ukochanego klubu piłkarskiego całej Wielkopolski, Ostrów to historyczny węzeł kolejowy, miasto kolejarzy i kibiców Lecha. Z tego powodu nazwa KOLEJORZ dla takiego pociągu jest słuszna i historycznie uzasadniona.