42-letni Michał Żabiński z Jarocina zostanie  zaproponowany radnym do przegłosowania w uchwale na stanowisko Skarbnika Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, zastąpi na tym stanowisku Danutę Czajkę, która przechodzi na emeryturę. Nowy skarbnik ma zostać powołany przez Radę Miejską na najbliższej sesji zaplanowanej na 30 stycznia. Do rej pory mówiono nieoficjalnie, ze Danutę Czajkę zastąpi była księgowa z OZC Alina Tomaszewska. Ta jednak w ostatniej chwili miała zmienić zdanie i nie przyjąć propozycji z urzędu.

Michał Żabiński przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję skarbnika powiatowego w Środzie Wielkopolskiej, wcześniej był skarbnikiem w Jarocinie i naczelnikiem oświaty.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunku finanse i bankowość. Ukończył również studia podyplomowe – wycena nieruchomości w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie oraz Akademię Liderów Samorządowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Posiada również dyplom ministra skarbu państwa złożenia egzaminu na kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach skarbu państwa. Ma wieloletnią praktykę zawodową. W samorządzie pracuje od 2003 roku. Pracował m.in. na stanowisku skarbnika gminy Jarocin i dyrektora Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarocinie. W swojej karierze współpracował również  z firmami konsultingowymi, które doradzały samorządom w sprawach związanych m.in. z oświatą.

Jego pasją jest historia. Z powodzeniem współtworzył grupę rekonstrukcyjną Powstańców Wielkopolskich w Mieszkowie oraz stowarzyszenie Jedność.

2019-01-22 ok24.tv za tubaostrowa.pl